OSP Ośno Lubuskie


Strona Główna


Nawigacja
Strona Główna
Nasz sprzęt
Remiza
Zarząd
Członkowie
Galeria
Linki
Kontakt
Księga gości
Statystyki

Działania naszej jednostki w roku 2016

Pożary - (w tym nieużytki)-8(0)

Wypadki komunikacyjne- 6

Inne działania-2

Fałszywe alarmy-0

Razem 16

Facebook
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 38
Najnowszy Użytkownik: Aro
Witamy

29.01 Kolizja drogowa
Dnia 29-go stycznia o godzinie 10:28 nasza jednostka została zadysponowana do kolizji drogowej na DK 134. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.
27.01 Pożar koparki
Dnia 27-go stycznia o godzinie 9:09 nasi strażacy zostali zadysponowani do pożaru koparki za cmentarzem komunalnym przy ul.Słubickiej.
Dwa pożary kominów
Dnia 22-go stycznia w godzinach porannych nasza jednostka była dwukrotnie wzywana do pożaru sadzy w przewodach kominowych. Do pierwszego zdarzenia strażacy udali się do wsi Smogóry, by wspólnie z zastępem z JRG w Słubicach ugasić palącą się sadzę. Do następnego zdarzenia doszło o godzinie 10:30 w lokalu przy ul. Kościuszki. Ponownie nasi strażacy wspólnie z kolegami z JRG w Słubicach zażegnali niebezpieczeństwo gasząc palącą się sadzę.
Przewrócny słup
Dnia 10.01.2015 o godz.13.19 zadysponowani zostaliśmy do powalonego słupa telefonicznego na drodze Ośno Lub.-Gronów. Do działań wyruszamy jednym zastępem w sile 5 ratowników. Po do tarciu na miejsce zastaliśmy powalony słup na drogę. Po odczepieniu kabla telefonicznego słup umieściliśmy na poboczu drogi by nie zagrażał uczestnikom ruchu. Po zakończeniu działań powróciliśmy do bazy.
Pierwszy wyjazd w roku 2015
Rok 2015 nasza jednostka zaczęła od fałszywego alarmu. Dnia 08.01.2015 o godz.17.55 zadysponowani zostaliśmy do pożaru altanki ogrodowej przy ul.Gronowskiej.Do działań wyruszyliśmy jednym zastępem GBA2,5/16 w sile 6 ratowników.Po dotarciu na miejsce zdarzenia i sprawdzeniu okolicy ul.Gronowskiej okazało się że jest to alarm fałszywy po czym wróciliśmy do jednostki.
3.07 Kolizja na obwodnicy
3-go lipca o godzinie 11:41 nasza jednostka została zadysponowana do kolizji na obwodnicy naszego miasta. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe Ford Mondeo oraz Volkswagen Passat. Na całe szczęście w tej groźnie wyglądającej kolizji lekko ucierpiał tylko kierowca Forda, któremu nasi strażacy udzieli pierwszej pomocy. Oprócz dwóch naszych zastępów w akcji brał udział również wóz ratownictwa technicznego z JRG Słubice oraz jeden radiowóz oraz karetka pogotowia, która nie musiała zabierać nikogo do szpitala. >>Zdjęcia<<
18.05 Pożar stodoły ul. Boczna
18-go maja o godzinie 20:40 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru stodoły przy ul.Bocznej. Udział w akcji brały nasze trzy wozy oraz zastępy z OSP Radachów, OSP Świniary, OSP Kowalów oraz dwa zastępy z JRG Słubice. Działania prowadzone były do późnych godzin nocnych.
8.05 Pożar trzcin na Alei Pokoju
8-go maja o godzinie 13:34 nasza jednostka została wezwana do kolejnego pożaru trzcin na Alei Pokoju. Pożar został szybko ugaszony za pomocą tłumic oraz szybkiego natarcia.
29.04 Pożar trzcin nad jeziorem
29-go kwietnia o godzinie 18:08 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru trzcin nad jeziorem Reczynek.
27.04 Pożar stodoły ul. Kopernika
27-go kwietnia nasza jednostka została zadysponowana do pożaru stodoły przy ul. Kopernika. Na miejscu okazało się, że od podpalonej kanapy stojącej przy budynku zaczął palić się dach. W akcji brał udział jeden zastęp OSP Ośno oraz jeden zastęp OSP Świniary.
18.04.2014r. Wypadek drogowy
18-go kwietnia o godzinie 18:57, gdy strażacy zbierali się w kościele by uczestniczyć w oktawie Wielkanocnej rozległ się dźwięk syreny. W remizie od dyżurnego PSK w Słubicach ochotnicy dostają informację o wypadku komunikacyjnym na ul Okrzei. Po dotarciu na skrzyżowanie ulic Okrzei i Kościuszki strażacy zastają dwa auta, które brały udział w zdarzeniu. W jednym z aut wciąż znajdował się około 80 letni mężczyzna, któremu została udzielona pomoc medyczna oraz jego żona, która nie wymagała interwencji medycznej i zapewniono jej komfort psychiczny. Po dotarciu na miejsce akcji zespołu pogotowia pacjenta przeniesiono do karetki, którą przetransportowano go do szpitala powiatowego w Sulęcinie.
Strona 1 z 13 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kalendarz
Ankieta
Jak podoba wam sie nasza strona?

Super!

Fajna

Może być

Słaba

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.

Copyright © 2006
190,520 Unikalnych wizytZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl